Alternate Text
Dr.Sinan İbiş ile Güzel Hayat Programı Bölüm.15 Habertürk
425
Bu Programda Hayat Var… On beşinci bölümü 8 Nisan 2018 Pazar günü saat 09.15 ‘te yayında olacak Dr.Sinan İbiş ile Güzel Hayat Programı; bu hafta ODTÜ Bilim ve Teknoloji Müzesi ‘nden sunulacak. Hemen arkasından kasık fıtıklarının karın zarı açılmadan teknoloji yardımı ile nasıl kapatılabildiğini ekrana getireceğiz. / Doç.Dr.Akın Fırat KOCAAY İbni Sina Hastanesi Genel Cerrahi Öğretim Üyesi Engelli çocukların atlara binerek elde ettikleri kazanımları Çankaya Belediyesinin Pony Parkında göreceğiz. / Anıl SEVİNÇ Çankaya Belediye Yardımcısı Hamilelikten sonra kadınlarda görülen karın çatlaklarının nasıl küçültülebildiğini haftanın konuğu ile gündeme getireceğiz. / Didem ÜRETEN Ev Hanımı Son olarak programımız haftanın mesajları ile ODTÜ Bilim ve Teknoloji Müzesi ’nde noktalanacak. Dr.Sinan İbiş ile Güzel Hayat Programının önceki bölümlerini www.guzelhayattv.com adresinden her zaman izleyebilirsiniz. Haydi ekran başına, iyi seyirler olsun.
Alternate Text
Dr.Sinan İbiş ile Güzel Hayat Programı Bölüm.14 Habertürk
254
Bu Programda Hayat Var… On dördüncü bölümü 01 Nisan 2018 Pazar günü saat 14.15 ‘te yayınlanan Dr.Sinan İbiş ile Güzel Hayat Programı; bu hafta Ankara’nın en büyük parkı Altın Park ‘taydı. Hemen arkasından Kalp hastalığı olan bir kişinin küçük cerrahi müdahale ile kalp kapağının nasıl değiştirildiğini gündeme taşıyacağız. Doç.Dr.Serkan DURDU Birleşmiş Milletlerin dünya çevre gününde insanların doğayla kenetlenmesi gerektiğini vurguladı ve bu doğrultuda birçok etkinlikler yapıldı. Doğanın korunmasına yönelik birçok çalışmayı yürüten Ankara Üniversitesi Kültür Sanat Merkezinde üniversite öğrencilerinin 500 yılda yok olan bir plastiğin, 300 yılda yok olan bir tenekenin, 3 ayda yok olan kartonların geri dönüşümle nasıl değerlendirilebileceğini anlatan atölye çalışmaları ve defilesi var, atıklardan yapılan enstrumanların çalındığı geri dönüşüm orkestrası için Ankara Üniversitesi Kültür Sanat Merkezine misafir olacağız. Haftanın konuğu ile ciltteki lekelerin lazerle cilt soyma ile adım adım nasıl kaldırılabileceğini ekrana getireceğiz. Av.Ecem SEZER Son olarak program haftanın mesajları ile Ankara Altın Park ‘ta noktalandı. Dr.Sinan İbiş ile Güzel Hayat Programının önceki bölümlerini www.guzelhayattv.com adresinden her zaman izleyebilirsiniz. Haydi ekran başına, iyi seyirler olsun.
Alternate Text
The first and the only Documentary Film of Our Country which is about Children with Special Educational Needs and Down’s Syndrome … ‘We are like you’
235
The Documentary was shot by Levent Sidar with the collaboration of Ankara Flavius Polyclinic for its content, and with the support of Ministry of Culture and Tourism in order to provide awareness to our children with special educational needs & to develop all the processes related to them. The Documentary Film has 45 minutes watching period which includes highly enjoyable, colorful & exciting stories and summary information with Turkish and English subtitle. The aim of the Documentary is to contribute to the developing of the roles of these individuals starting from their birth with the awareness of themselves, their families, educators, related institutions and organizations, other related parties, society & private sector. Thus making them happy, productive and to become involved in Life more actively. We express our gratitude and thank to all the Authorities and to our all partners for their contribution. Özel gereksinimli bireylerimizin farkındalığını ve onlarla ilgili yapılabilecek tüm süreçleri geliştirmek için son derece renkli, keyifli, heyecanlı hikayelerle ve özet bilgiler ile 45 dakikalık izleme süresine göre hazırlanmış Biz Sizin Gibiyiz Belgeseli; Levent Sidar tarafından içerik geliştirmede Ankara Flavius Polikliniği işbirliği, Kültür ve Turizm Bakanlığı Destekleri ile Türkçe ve İngilizce alt yazılı olarak yapılmıştır. Bu belgeseldeki amaç ülkemizin özel gereksinimli bireyleri ile ilgili doğumdan itibaren tüm yaşam süreçlerini mutlu, üretken, toplumun ve yaşamın daha çok içerisinde olmalarını sağlamak üzere; çocuklar, aileleri, eğitimcileri, ilgili kurum ve kuruluşlar, diğer ilgililer, özel sektör ve toplumun farkındalığı ile rollerinin gelişimine katkı sağlamaktır. Bu filmin hazırlanmasında tüm paydaşlara ve otoritelere sonsuz teşekkür ve şükranlarımızla.
Alternate Text
The first and the only Documentary Film of Our Country which is about Health Tourism …. ‘Journey to Health’
196
The Documentary Film was produced by Dr. Sinan İbiş, with the collaboration of Medikal Turizm Derneği /Medical Tourism Association and with the support of Ministry of Culture and Tourism. The film has 45 minutes watching period which includes highly enjoyable, colorful & exciting visual shootings and summary information with Turkish and English subtitle. The aim of the Film is to demonstrate our Country’s Health Tourism potential and the economy of Health Tourism with our common values to all actors in this sector, professionals, academicians of Health Institutions, rehabilitation centers and other beneficiaries. We express our unceasing gratitude and thank to all the Authorities and to our Tourism Institutions, professionals, academicians, professionals of Tourism media and other authorities for their contribution. Son derece renkli, keyifli, heyecanlı görsel çekimler ve özet bilgiler ile 45 dakikalık izleme süresine göre hazırlanmış Sağlığa Yolculuk Belgeseli; Dr.Sinan İbiş tarafından Medikal Turizm Derneği ile işbirliği, Kültür ve Turizm Bakanlığı Destekleri ile Türkçe ve İngilizce alt yazılı olarak yapılmıştır. Bu belgeseldeki amaç ülkemizin sağlık turizmi potansiyelini ve sağlık turizmi ekonomisini, birçok yönüyle ülkemizin değerleri ile birlikte; turizm ekonomisindeki aktörlere, turizm profesyonellerine ve turizm yararlanıcılarına anlatmaktır. Bu belgeselin hazırlanmasına katkı sağlayan turizm kuruluşlarımız ve profesyonellerimiz, akademisyenlerimiz, Sağlık kuruluşlarımız ve rehabilitasyon merkezlerimize, sağlık turizmi faydalanıcılarımıza, turizm medyası profesyonellerine, diğer otoritelerimize sonsuz teşekkür ve şükranlarımızla.
Alternate Text
The first and the only Documentary Film of Our Country which is about Economics of Aging, Senior Tourism… ‘Third Spring of Life’
262
The Documentary was produced by Dr. Sinan Ibis with the collaboration of Medikal Turizm Derneği /Medical Tourism Association and with the support of Ministry of Culture and Tourism with Turkish and English subtitle. The film has 45 minutes watching period which includes enjoyable visual shootings & multinational interviews which emphasize how Turkey can host to the increasing number of elder people all around the world, elderly care perception in our country & how this can be increased. Also care sector in this day and age, workforce of care sector, solutions to the needs of aging people, roles of sectors, media communication, and journalism is herein. We express our unceasing gratitude and thank to all the Authorities and professionals, academicians, nursing homes & rehabilitation centers, final beneficiaries of senior tourism, professionals of tourism media and other authorities for their contribution. Yaşlanmanın ihtiyaçlarının çok yönlü olarak ele alındığı, ülkemizin yaşlılar yönünden avantajları ile dünyanın hızla yaşlanan nüfusuna Türkiye’nin nasıl ev sahipliği yapabileceği, ülkemizdeki yaşlı bakımı algısı ve farkındalığı, bakım sektörünün bugünü, bakım sektöründeki iş gücü, yaşlılığın ihtiyaçlarının çözümleri, sektörlerin rolleri, medya iletişimi, yaşlı turizmi haberciliği gibi bir çok unsurun keyifli görsellerle ve çok uluslu görüşmelerle anlatıldığı Üçüncü Bahar Belgeseli; Dr.Sinan İbiş tarafından Medikal Turizm Derneği ile işbirliği, Kültür ve Turizm Bakanlığı Destekleri ile Türkçe ve İngilizce alt yazılı olarak yapılmıştır. Bu belgeselin hazırlanmasına katkı sağlayan tüm kuruluşlarımıza ve profesyonellerimize, akademisyenlerimize, huzurevlerimize ve rehabilitasyon merkezlerimize, yaşlı turizmi faydalanıcılarımıza, turizm medyası profesyonellerine, diğer otoritelerimize sonsuz teşekkür ve şükranlarımızla.
Alternate Text
Dr.Sinan İbiş ile Güzel Hayat Programı Bölüm.13 Habertürk
257
Bu Programda Hayat Var… On üçüncü bölümü 25 Mart 2018 Pazar günü saat 14.15 ‘te yayınlacak Dr.Sinan İbiş ile Güzel Hayat Programı; bu hafta Ankara da Feza Gürsey Bilim Merkezi ‘ndeydi. Hemen arkasından 18 aylık bir bebeğin yaşadığı son derece hayati sağlık sorununa nasıl çare bulunduğunu ekranlara gelecek. Doç.Dr.Deniz BALCI Yaş almış büyüklerimizin huzurevinden yaşama tutunma çabaları gösterilecek. Ankara’da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Necla Kızılbağ Huzurevi’ne konuk olunacak. Sağlıklı, bakımlı, güzel bir cilt için yapılması gerekenleri haftanın konuğu ile Doç.Dr.Demet Gürhan konuşulacak. Son olarak program haftanın mesajları ile Ankara da Feza Gürsey Bilim Merkezi’nden noktalanacak. Dr.Sinan İbiş ile Güzel Hayat Programının önceki bölümlerini www.guzelhayattv.com adresinden her zaman izleyebilirsiniz. Haydi ekran başına, iyi seyirler olsun.
Alternate Text
Ülkemizin Yaşlanma Ekonomisi, Yaşlı Turizmi Konulu İlk ve Tek Belgesel Filmi… Üçüncü Bahar
363
Yaşlanmanın ihtiyaçlarının çok yönlü olarak ele alındığı, ülkemizin yaşlılar yönünden avantajları ile dünyanın hızla yaşlanan nüfusuna Türkiye’nin nasıl ev sahipliği yapabileceği, ülkemizdeki yaşlı bakımı algısı ve farkındalığı, bakım sektörünün bugünü, bakım sektöründeki iş gücü, yaşlılığın ihtiyaçlarının çözümleri, sektörlerin rolleri, medya iletişimi, yaşlı turizmi haberciliği gibi bir çok unsurun keyifli görsellerle ve çok uluslu görüşmelerle anlatıldığı Üçüncü Bahar Belgeseli; Dr.Sinan İbiş tarafından Medikal Turizm Derneği ile işbirliği, Kültür ve Turizm Bakanlığı Destekleri ile Türkçe ve İngilizce alt yazılı olarak yapılmıştır. Bu belgeselin hazırlanmasına katkı sağlayan tüm kuruluşlarımıza ve profesyonellerimize, akademisyenlerimize, huzurevlerimize ve rehabilitasyon merkezlerimize, yaşlı turizmi faydalanıcılarımıza, turizm medyası profesyonellerine, diğer otoritelerimize sonsuz teşekkür ve şükranlarımızla.
Alternate Text
Ülkemizin Özel Gereksinimli Çocuklar ve Down Sendromu Konulu, İlk ve Tek Belgesel Filmi… Biz Sizin Gibiyiz
927
Özel gereksinimli bireylerimizin farkındalığını ve onlarla ilgili yapılabilecek tüm süreçleri geliştirmek için son derece renkli, keyifli, heyecanlı hikayelerle ve özet bilgiler ile 45 dakikalık izleme süresine göre hazırlanmış Biz Sizin Gibiyiz Belgeseli; Levent Sidar tarafından içerik geliştirmede Ankara Flavius Polikliniği işbirliği, Kültür ve Turizm Bakanlığı Destekleri ile Türkçe ve İngilizce alt yazılı olarak yapılmıştır. Bu belgeseldeki amaç ülkemizin özel gereksinimli bireyleri ile ilgili doğumdan itibaren tüm yaşam süreçlerini mutlu, üretken, toplumun ve yaşamın daha çok içerisinde olmalarını sağlamak üzere; çocuklar, aileleri, eğitimcileri, ilgili kurum ve kuruluşlar, diğer ilgililer, özel sektör ve toplumun farkındalığı ile rollerinin gelişimine katkı sağlamaktır. Bu filmin hazırlanmasında tüm paydaşlara ve otoritelere sonsuz teşekkür ve şükranlarımızla.
Alternate Text
Ülkemizin Sağlık Turizmindeki İlk ve Tek Belgesel Filmi… Sağlığa Yolculuk
404
Son derece renkli, keyifli, heyecanlı görsel çekimler ve özet bilgiler ile 45 dakikalık izleme süresine göre hazırlanmış Sağlığa Yolculuk Belgeseli; Dr.Sinan İbiş tarafından Medikal Turizm Derneği ile işbirliği, Kültür ve Turizm Bakanlığı Destekleri ile Türkçe ve İngilizce alt yazılı olarak yapılmıştır. Bu belgeseldeki amaç ülkemizin sağlık turizmi potansiyelini ve sağlık turizmi ekonomisini, birçok yönüyle ülkemizin değerleri ile birlikte; turizm ekonomisindeki aktörlere, turizm profesyonellerine ve turizm yararlanıcılarına anlatmaktır.
Alternate Text
Dr.Sinan İbiş ile Güzel Hayat Programı Bölüm.12 Habertürk
245
Bu Programda Hayat Var… On ikinci bölümü 11 Mart 2018 Pazar günü saat 14.15 ‘te yayında olacak Dr.Sinan İbiş ile Güzel Hayat Programı; bu hafta Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Anatomi Müzesi ‘nden sunulacak. Bugün programda; el parmaklarında yapışıklık olan bir bebeğin tedavisinin hikayesi ekrana taşınacak. Prof.Dr.Sinan BİLGİN Ardından özel bakım gerektiren çocukların aileye, topluma, yaşama ve üretkenliğe daha çok dahil edilmesinde için yapılanlar anlatılacak. Prof.Dr.Tevhide KARGIN Sonrasında ise daha genç, daha güzel, daha sağlıklı bir cilt ile ilgili merak edilenler haftanın konuğu ile konuşulacak ve gösterilecek. Cem EMÜLER / Sinema Oyuncusu Son olarak haftanın mesajları ile program noktalanacak. Son olarak haftanın mesajları ardından program Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Anatomi Müzesi ‘nde noktalanacak. Dr.Sinan İbiş ile Güzel Hayat Programının önceki bölümlerini www.guzelhayattv.com adresinden her zaman izleyebilirsiniz. Haydi ekran başına, iyi seyirler olsun.