Alternate Text
Dr.Sinan İbiş ile Güzel Hayat Programı Bölüm.25 Habertürk
121
Bu Programda Hayat Var… Yirmi beşinci ve SON bölümü 15 Temmuz 2018 Pazar günü saat 10.15 ‘te yayında olacak Dr.Sinan İbiş ile Güzel Hayat Programı; bu hafta Ankara Üniversitesi Ortanca Araştırma ve Üretim Serası’ndan açılacak. Bahçe Bitkilerinden ortanca üretimi konusunda merak edilenleri konuşacağız. Prof.Dr.Soner KAZAZ / Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Hemen arkasından Alzheimer Hastalığında yaşananlar ve erken teşhis nasıl yapılıyor? Konusunda yenilikleri gündeme getireceğiz. Prof.Dr.Özlem ATAY / Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Nükleer Tıp Ana Bilim Dalı Başkanı Sağlıklı süt üretimi ve tüketimi konusunda merak edilenler ile bilimin süt üreticiliğinde büyük baş hayvancılığa sağladığı katkıları ve yatırımcılara fırsatları konuşacağız. Prof.Dr.Ergin DURSUN / Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Koltukaltında terleme probleminde yaşananlar neler ve bunun için yapmanız gerekenleri haftanın konuğu ile konuşacağız, sizlere göstereceğiz. Arzu YÜNGÜL / Özel Sektör Yöneticisi Son olarak programımız haftanın mesajları ile Ankara Üniversitesi Ortanca Araştırma ve Üretim Serası’nda noktalanacak. Dr.Sinan İbiş ile Güzel Hayat Programının önceki bölümlerini www.guzelhayattv.com adresinden her zaman izleyebilirsiniz. Haydi ekran başına, son baharda görüşmek üzere iyi seyirler olsun.
Alternate Text
Dr.Sinan İbiş ile Güzel Hayat Programı Bölüm.24 Habertürk
142
Bu Programda Hayat Var… Yirmi dördüncü bölümü 08 Temmuz 2018 Pazar günü saat 10.15 ‘te yayında olacak Dr.Sinan İbiş ile Güzel Hayat Programı; bu hafta Altındağ Belediyesi Altınköy Açıkhava Müzesi‘nden açılacak. Hemen arkasından Sağlık yatırımlarımızın ülkemiz insanlarına ve insanlığa hangi yenilikleri getirdiğini Sağlık Bakanlığı ve Ankara Üniversitesi otoriteleri ile konuşacağız. Prof.Dr.Eyüp GÜMÜŞ / Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Dr.Şuayıp BİRİNCİ / Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof.Dr.Erkan İBİŞ / Ankara Üniversitesi Rektörü Arkasından sağlıklı yumurta üretimi ve tüketimi konusunda merak edilenler ile, bilimin yumurta üreticiliğine sağladığı katkıları ve yatırımcılara fırsatları ekrana getireceğiz. Prof.Dr.Necmettin CEYLAN / Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekan Yardımcısı Cildin sağlığını, güzelliğini, estetiğini tehdit eden sorunlar neler ve bunun için yapmanız gerekenleri haftanın konuğu ile konuşacağız, sizlere göstereceğiz. Pınar Pekbaş / Turizmci Son olarak programımız haftanın mesajları ile Altındağ Belediyesi Altınköy Açıkhava Müzesi‘nde.noktalanacak. Dr.Sinan İbiş ile Güzel Hayat Programının önceki bölümlerini www.guzelhayattv.com adresinden her zaman izleyebilirsiniz. Haydi ekran başına, iyi seyirler olsun.
Alternate Text
Dr.Sinan İbiş ile Güzel Hayat Programı Bölüm.23 Habertürk
140
Bu Programda Hayat Var… Yirmi üçüncü bölümü 01 Temmuz 2018 Pazar günü saat 10.15 ‘te yayında olacak Dr.Sinan İbiş ile Güzel Hayat Programı; bu hafta İstanbul Rahmi Koç Müzesi‘nden açılacak. Hemen arkasından Acil servislere başvurmayı gerektiren kalp sorunları neler, bu sorunları nasıl anlayacağız, sorunlara hızlı müdahalede teknoloji hangi rolleri üstlendiğini ekrana getireceğiz. // Prof.Dr.Saide AYTEKİN / İstanbul Amerikan Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Sağlık Bakanlığımız sağlık yatırımlarında acil durumlara zamanında ve etkin müdahale konusunda teknolojiden nasıl yararlanıyor konusunu otoriteler ile konuşacağız. // Prof.Dr.Eyüp GÜMÜŞ / Sağlık Bakanlığı Müsteşarı // Dr.Şuayıp BİRİNCİ / Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yaş almış büyüklerimiz hayata tutunmak için neler yapıyor, bakım ve rehabilitasyondaki örnek çalışmalar için İstanbul’da Kasev bakım ve rehabilitasyon merkezine konuk olacağız. // Uzm.Dr.Kamil Çetin ORALER / Kasev Huzurevi Yöneticisi Saçlardaki kırılma, incelme, seyrekleşme, yağlanma, kepeklenme ve dökülme sorunları ile nasıl başa çıkılacağı ile ilgili hususları haftanın konuğu ile ekrana getireceğiz. // Betül SOYLU Mühendis Son olarak programımız haftanın mesajları ile İstanbul Rahmi Koç Müzesi‘nde noktalanacak. Dr.Sinan İbiş ile Güzel Hayat Programının önceki bölümlerini www.guzelhayattv.com adresinden her zaman izleyebilirsiniz. Haydi ekran başına, iyi seyirler olsun.
Alternate Text
Dr.Sinan İbiş ile Güzel Hayat Programı Bölüm.22 Habertürk
137
Bu Programda Hayat Var… Yirmi ikinci bölümü 10Haziran 2018 Pazar günü saat 09.15 ‘te yayında olacak Dr.Sinan İbiş ile Güzel Hayat Programı; bu hafta Türk Hava Kuvvetleri Ankara Müzesi‘nden açılacak. Hemen arkasından İleri derecede kalp hastalığı nedeniyle kalp nakli bekleyen bir çocuğumuzun kalp nakli öncesi ve sonrası yaşananları ailesi ve hekimleriyle ekrana getireceğiz. // Prof.Dr.Ercan TUTAR, Prof.Dr.Rüçhan AKAR, Prof.Dr.Tanıl KENDİRLİ Arkasından özel bakım gerektiren çocuklarımızın rehabilitasyon ile hayata katılımlarının sağlanması konusunda bir rehabilitasyon merkezine konuk olacağız. Özel Bilge Zihinsel Özürlüler Rehabilitasyon Merkezi // Ayça ELBASAN Müdür Çağımızın hastalığı OBEZİTE ile nasıl, ne şekilde, ne ile başa çıkılacağını haftanın konuğu ile ekrana getireceğiz. // Murat KİRPİKSİZ İş Adamı Son olarak programımız haftanın mesajları ile Türk Hava Kuvvetleri Ankara Müzesi‘nde noktalanacak. Dr.Sinan İbiş ile Güzel Hayat Programının önceki bölümlerini www.guzelhayattv.com adresinden her zaman izleyebilirsiniz. Haydi ekran başına, iyi seyirler olsun.
Alternate Text
Dr.Sinan İbiş ile Güzel Hayat Programı Bölüm.21 Habertürk
186
Bu Programda Hayat Var… Yirmi birinci bölümü 03 Haziran 2018 Pazar günü saat 09.15 ‘te yayında olacak Dr.Sinan İbiş ile Güzel Hayat Programı; bu hafta Ankara’da ODTÜ Bilim ve Teknoloji Müzesinin Ulaşım Araçları Sergisi ‘nden açılacak. Hemen arkasından Beyin tümörü olan bir hastanın hikayesi ile Türkiye’de ilk defa uygulanan teknoloji ile (Navigasyon, hibrit görüntüleme, mikroskop ve endoskop, tümör boyama ile tümörlerin sınırlarının tespiti ve ameliyatı ile ilgili öyküyü) beyin tümörünün nasıl çıkarıldığını ekrana getireceğiz. // Prof.Dr.Şükrü ÇAĞLAR, Doç.Dr.Melih BOZKURT / İbni Sina Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi ABD Kadınların üretkenlik rollerinin geliştirilmesi ile ilgili örnek alınacak başarılara imza atan kurumlarımızdan Ankara Olgunlaşma Enstitüsüne misafir olacağız. // İlknur KOÇBIYIK Müdür Cildin sağlığını, estetiğini, güzelliğini tehdit eden sorunlar neler ve bu sorunlar ile nasıl başa çıkılacağını haftanın konuğu ile ekrana getireceğiz. // Çilem ERDEM Son olarak programımız haftanın mesajları ile ODTÜ Bilim ve Teknoloji Müzesinin Ulaşım Araçları Sergisi ‘nde noktalanacak. Dr.Sinan İbiş ile Güzel Hayat Programının önceki bölümlerini www.guzelhayattv.com adresinden her zaman izleyebilirsiniz. Haydi ekran başına, iyi seyirler olsun.
Alternate Text
Dr.Sinan İbiş ile Güzel Hayat Programı Bölüm.20 Habertürk
269
Bu Programda Hayat Var… Yirminci bölümü 27 Mayıs 2018 Pazar günü saat 09.15 ‘te yayında olacak Dr.Sinan İbiş ile Güzel Hayat Programı; bu hafta Ankara’da Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi ‘nden açılacak. Hemen arkasından Kalp yetmezliğinin insanlara neler yaşattığını ve kalbinin görevini kısmi olarak üzerine alacak pompanın vücuda dahil edilmesi ile ilgili operasyon sürecini ekrana getireceğiz. // Ankara Üniversitesi Kalp Cerrahisi Anabilim Dalı Üniversitesi Prof.Dr.Rüçhan AKAR, Doç.Dr.Bahadır AKIN Bilim insanlarımızın geliştirdiği Akkeçi ırkının girişimciler için doğurduğu fırsatlar ile; insanlar için yarattığı faydaları ekrana getireceğiz. // Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü Dr.Öğretim Üyesi Erkan PEHLİVAN, Prof.Dr.Ergin DURSUN / Dekan Cildin sağlığını, estetiğini, güzelliğini tehdit eden sorunlarla nasıl başa çıkılacağını haftanın konuğu ile ekrana getireceğiz. // Aliye PEKER Son olarak programımız haftanın mesajları ile Ankara’da Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi ‘nde Noktalanacak. Dr.Sinan İbiş ile Güzel Hayat Programının önceki bölümlerini www.guzelhayattv.com adresinden her zaman izleyebilirsiniz. Haydi ekran başına, iyi seyirler olsun.
Alternate Text
Dr.Sinan İbiş ile Güzel Hayat Programı Bölüm.19 Habertürk
244
Bu Programda Hayat Var… On dokuzuncu bölümü 20 Mayıs 2018 Pazar günü saat 09.15 ‘te yayında olacak Dr.Sinan İbiş ile Güzel Hayat Programı; bu hafta İstanbul’da Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi’nden ‘nde açılacak. Hemen arkasından Kadınların myom rahatsızlıklarında rahimleri ve üretkenliği koruyarak cerrahisiz, girişimsel teknolojik yöntemle myomların nasıl tedavi edildiğini ( myom embolizasyonu) ekrana getireceğiz. // Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Girişimsel Radyoloji Ana Bilim Dalı / Doç.Dr.Başar SARIKAYA Klasik cerrahi yöntemlerin yerini alan girişimsel radyoloji teknolojileri sağlık sistemimizde ve geleceğinde nasıl bir etki yaratacağını Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof.Dr.Eyüp GÜMÜŞ ile konuşacağız. Zihinsel özürlü veya özel bakım gerektiren kardeşlerimizin eğitim ve rehabilitasyonunda devletimizin sunduğu imkanların neler olduğunu görmek üzere Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı, Pendik Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi’ne misafir olacağız. // Selin AHISKALI İşletme Müdür Muavini Cildin sağlığını, estetiğini, güzelliğini tehdit eden sorunlarla nasıl başa çıkılacağını haftanın konuğu ile ekrana getireceğiz. // Belkıs ÖZTÜRK/ Rekabet Kurumu Daire Başkanı – Yönetici Son olarak programımız haftanın mesajları ile İstanbul’da Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi’nden ‘nde noktalanacak. Dr.Sinan İbiş ile Güzel Hayat Programının önceki bölümlerini www.guzelhayattv.com adresinden her zaman izleyebilirsiniz. Haydi ekran başına, iyi seyirler olsun.
Alternate Text
Dr.Sinan İbiş ile Güzel Hayat Programı Bölüm.18 Habertürk
233
Bu Programda Hayat Var… On sekizinci bölümü 13 Mayıs 2018 Pazar günü saat 09.15 ‘te yayında olacak Dr.Sinan İbiş ile Güzel Hayat Programı; bu hafta PTT Pul Müzesi ‘nden açılacak. Hemen arkasından Siklotron (parçacık hızlandırıcı) laboratuvarda üretilecek radyoaktif maddeler ile prostat kanserinde erken tanı ve tedavilerin nasıl sağlandığını ekrana getireceğiz. // Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi / Nükleer Tıp ABD Prof.Dr.Özlem Küçük Sağlık teknolojilerindeki yenilikçi yatırımlarımızın ulusal sağlık hizmetlerine ve sağlık turizmi ekonomisine nasıl katkı sağlayacağını ise Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof.Dr.Eyüp GÜMÜŞ ile konuşacağız. Otizmli ve özel gereksinimli çocuklarımızın yaşama sarılmak için neler yaptıklarını, devletimizin onlar için neler yaptıklarını görmek bir engelli eğitim ve rehabilitasyon merkezine konuk olacağız. // Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı üzere İstanbul Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi / Ahmet Aktürk Kurum Müdürü Cildin sağlığını, estetiğini, güzelliğini tehdit eden sorunlarla nasıl başa çıkılacağını haftanın konuğu ile ekrana gelecek. // Gönül İSMAİLBEYLİ Uluslararası İş Danışmanı Son olarak programımız haftanın mesajları ile PTT Pul Müzesi ‘nde noktalanacak. Dr.Sinan İbiş ile Güzel Hayat Programının önceki bölümlerini www.guzelhayattv.com adresinden her zaman izleyebilirsiniz. Haydi ekran başına, iyi seyirler olsun.
Alternate Text
Dr.Sinan İbiş ile Güzel Hayat Programı Bölüm.17 Habertürk
193
Bu Programda Hayat Var… On yedinci bölümü 6 Mayıs 2018 Pazar günü saat 09.15 ‘te yayında olacak Dr.Sinan İbiş ile Güzel Hayat Programı; bu hafta İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Sultanbeyli Gölet Parkı ‘ndan sunulacak. Hemen arkasından Prematüre bebeklerin hangi sorunlarla doğduklarının, nasıl yaşama tutunduklarının hikayesini ekrana getireceğiz. // Prof.Dr.Merih Çetinkaya / T.C. Sağlık Bakanlığı Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi / Pediatri Kliniği Öğretim Üyesi Uzm.Dr.Seyithan ÖZAYDIN // T.C. Sağlık Bakanlığı Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi / çocuk Cerrahisi Uzmanı Sağlık Bakanlığımızın yeni doğan çocuklar ve anneler için gelecek vizyonu ile şehir hastanelerindeki yenilikçi yatırımları ekrana getireceğiz. // Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof.Dr.Eyüp GÜMÜŞ Yaş almış büyüklerimizin yaşama sarılmak için neler yaptıklarını görmek üzere Sultangazi Huzurevi ’ne misafir olacağız. // Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Huzurevi Müdürü Hilal ÇALIK ÖZDEMİR Karın, bacak, sırt, omuz ve diğer vücut kısımlarında oluşan çatlakların nasıl küçültülebildiği ile ilgili bilinmesi gerekenleri // Didem ÜRETEN / Turizmci ile ekrana getireceğiz. Son olarak programımız haftanın mesajları ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Sultanbeyli Gölet Parkı ‘nda noktalanacak. Dr.Sinan İbiş ile Güzel Hayat Programının önceki bölümlerini www.guzelhayattv.com adresinden her zaman izleyebilirsiniz. Haydi ekran başına, iyi seyirler olsun.
Alternate Text
Dr.Sinan İbiş ile Güzel Hayat Programı Bölüm.16 Habertürk
235
Bu Programda Hayat Var… On altıncı bölümü 29 Nisan 2018 Pazar günü saat 09.15 ‘te yayında olacak Dr.Sinan İbiş ile Güzel Hayat Programı; bu hafta Göztepe 60.Yıl Parkı ‘ndan sunulacak. İlk olarak İç organların karın dışına çıkması sorunlarını tıp bilim insanlarının robotlarla nasıl tedavi ettiklerini ekrana getireceğiz. Doç.Dr.Ömer Gülpınar / İbni Sina Hastanesi Üroloji ABD Yaş almış büyüklerimizin yaşama sarılmak için neler yaptıklarını görmek üzere Çamlıca Huzurevi ’ne misafir olacağız. Cildin sağlığını, estetiğini, güzelliğini tehdit eden sorunlarla nasıl başa çıkılacağını haftanın konuğu Hukukçu Ecem Sezer ile ekrana getireceğiz. Son olarak programımız haftanın mesajları ile Göztepe 60.Yıl Parkı ’nda noktalanacak. Dr.Sinan İbiş ile Güzel Hayat Programının önceki bölümlerini www.guzelhayattv.com adresinden her zaman izleyebilirsiniz. İyi seyirler olsun.